Ārkārtējās situācijas laikā pieaug e-biļetes popularitāte

2020. gada pirmajos trīs mēnešos AS “Pasažieru vilciens” pakalpojumus izmantojuši 3.74 miljoni pasažieru. Janvārī un februārī kopējais pasažieru skaita pieaugums bija 4.9%, taču martā, kad valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija, vilcienu pasažieru skaits ir samazinājies par 30.5%, salīdzinot ar pērnā gada martu.

Neraugoties uz valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, maksas pasažieru tirgus daļa salīdzinājumā ar 2019. gadu šī gada pirmajā ceturksnī ir pieaugusi par 0.9%.

Vilcienu precizitāte šī gada trīs mēnešos ir bijusi nemainīgi augsta – 99.53% reisu ir izpildīti saskaņā ar vilcienu kustības grafiku.

Lielākais pasažieru apjoms gada pirmajā ceturksnī bijis Tukuma līnijā, šajā virzienā ir veikti 1.26 miljoni braucienu. Aizkraukles līnijā 2020. gada pirmajos trīs mēnešos ir braukuši 1.02 miljoni pasažieru, bet Jelgavas līnijā – 675 tūkstoši pasažieru. No dīzeļvilcienu maršrutiem visbiežāk izmantotā ir Valgas līnija, tajā gada trīs mēnešos ir veikts 201 tūkstotis braucienu vilcienā.  Atgādinām, ka ārkārtējās situācijas laikā šajā līnijā vilcieni posmā Lugaži-Valga tika atcelti.

Visiecienītākais vilcienu biļešu veids joprojām ir vienreizējās biļetes – 2020. gada pirmajā ceturksnī šo biļešu veidu braucienam vilcienā ir izvēlējušies 63.4% pasažieru, bet pārējie 36.6% braucienam ir izmantojuši kādu no piedāvātajiem abonementa biļešu veidiem.

“Pasažieru vilciena” klienti arvien biežāk vilciena biļeti izvēlas iegādāties elektroniski. Gada sākumā tika palielināta e-biļetes atlaide līdz 10% tiem pasažieriem, kuru vienreizējās biļetes cena pārsniedz 2.10 eiro. Pārējām e-biļetēm tika saglabāta atlaide 5% apmērā. Martā pārdoto e-biļešu skaits ir sasniedzis 32.22% no kopējā vienreizējo biļešu apjoma (2019. gada martā – 15.05%).

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here