Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” arī šajā gadā plāno strādāt ar ievērojamiem zaudējumiem

Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” arī šajā gadā plāno strādāt ar ievērojamiem zaudējumiem, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Rīta panorāma” apliecināja “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss.

“Aviācijas nozare piedzīvo ļoti lielu pieprasījumu. Izskatās, ka visi vēlas lidot un šī situācija ir izraisījusi problēmas visā Eiropā,” norādīja Gauss, apliecinot, ka lidmašīnu detaļu trūkumu dēļ “airBaltic” rudenī atcels vairākus reisus no Rīgas un Viļņas.

“Situācija ir tāda, ka mums nav pietiekoši daudz rezerves daļu. Atceltie lidojumi ir ļoti mazs skaits, salīdzinot ar citām kompānijām, kuras spiestas atcelt tūkstošiem lidojumu. Rezerves daļas trūkst visiem un tā nav tikai mūsu problēma,” sacīja Gauss.

Viņš neizslēdza, ka būs jānomā vēl kāda lidmašīna, bet viss ir atkarīgs no šo daļu piegādēm: “Protams, mums ir jaunas lidmašīnas un turpinām saņemt jaunas. Līdz gada beigām mūsu flotē būs 40 A220 tipa lidmašīnas.”

“Šogad esam pārvadājuši jau 1,3 miljonus pasažieru. Šis ir 350% palielinājums, salīdzinot ar pērno gadu,” pauda Gauss.

“airBaltic” izpilddirektors norādīja, ka aviokompānija cenšas atsākt strādāt ar peļņu, cik vien ātri iespējams, taču šim gadam vēl tiek prognozēti ievērojami zaudējumi. Konkrētu plānoto zaudējumu apmēru “airBaltic” izpilddirektors gan neminēja.

“Es sagaidu, ka Covid-19 ierobežojumi tiks koordinēti Eiropas Savienības līmenī. Protams, varam lidot ar maskām, bet es ceru, ka mēs neapstāsimies, kā tas bija pandēmijas sākumā,” sacīja Gauss.

Jaunākie raksti

Valdība izskata “Latvijas dzelzceļa” iespējamos darbības scenārijus

Ministru kabinets (MK) izskatīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" turpmākās darbības nodrošināšanu”. Ziņojumā iekļauti četri...

Valstij nāksies dotēt “Latvijas dzelzceļu”, lai infrastruktūra varētu funkcionēt

Kravu tranzītā sliktākais scenārijs nav piepildījies, tomēr "Latvijas dzelzceļam" vajadzēs dotācijas, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).

Latvijā nogādāts otra jaunā elektrovilciena sastāvs

Šonedēļ Latvijā nogādāts otra jaunā elektrovilciena pilns sastāvs, informēja AS “Pasažieru vilciens”. Šonedēļ ar divām apsargātām kravas automašīnām no...

VAS “Latvijas dzelzceļš” un Lietuvas dzelzceļš vienojas par “Amber Train” otro pilotprojektu

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs š.g. 15.jūlijā tikās ar Lietuvas dzelzceļa (Lietuvos Geležinkeliai, LTG) jauno vadītāju Egidiusu Lazausku (Egidijus...

Apstiprina lidostas “Rīga” Covid-19 valsts ieguldījuma līdzdalības izbeigšanas stratēģiju

Aizvadītajā nedēļā valdībā apstiprināta lidostas “Rīga” Covid-19 valsts ieguldījuma līdzdalības izbeigšanas stratēģija. Lidosta “Rīga”, salīdzinot ar pandēmijas sākumu 2020. gadā, uzrādījusi izaugsmi,...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here