Latvijas ostās turpina samazināties pārkrauto kravu apjoms; Lembergs norāda uz valdības atbildību

Latvijas ostās šogad 11 mēnešos pārkrauti 41,064 miljoni tonnu kravu, kas ir par 29,1% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā. Ventspils mērs Aivars Lembergs uzsver – pie esošās situācijas vainojama Latvijas valdības politika un izlūgtās ASV sankcijas.

Viņš uzsvēra, ka kopš valsti vada Kaimiņš, Kariņš, Bordāns un Linkaits, Latvijas ostās vērojams pārkrauto kravu kritums. Lembergs atgādināja, ka satiksmes ministrs Linkaits jau stājoties amatā, atzina, ka tranzīts viņu neinteresē.

“Viņiem interesē pasažieru iekšējie pārvadājumi, un šeit jūs redzat rezultātu arī tam, ka Latvijas valdība brauca pēc sankcijām pie amerikāņiem pret Ventspils ostu,” norādot uz ostu rezultātiem, sacīja Lembergs.

Saskaņā ar tiem, Rīgas osta pārkrāva par 27,4% mazāk kravu nekā attiecīgajā periodā pērn, Ventspils ostā kravu apgrozījums šogad 11 mēnešos veidoja 11,834 miljonus tonnu, kas ir par 39,2% mazāk, bet Liepājas osta kravu ir par 12,7% mazāk nekā gadu iepriekš.

“Jāsaka, ka šobrīd situācija tranzītā ir interesanta – ir diezgan liels personu skaits Baltkrievijā, pret kurām ir ieviestas sankcijas, un savu lomu tajā ir nospēlējusi arī Lietuva, līdz ar to šobrīd rezultāts ir tāds, ka uz Klaipēdu neiet naftas produkti. Pastāv iespēja, ka daļa no tiem nonāks Latvijas ostās. Tas varētu situāciju uzlabot, bet Klaipēdai pasliktināt,” pieļāva Lembergs.

Foto: F64

Jānis Lācis
Jānis Lācis
Tranzītbizness.lv

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here