Lembergs: Dzelzceļa kravu pārvadājumu kritums nodokļu maksātājiem izmaksā gandrīz 100 miljonus eiro

Kravu apgrozījuma pa dzelzceļu kritums liecina, ka valdībai vajadzētu sākt domāt par to, kā samazināt maksu par infrastruktūras izmantošanu, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs norādīja, ka dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs šogad 11 mēnešos Latvijā samazinājies par 44,8% salīdzinājumā ar 2019. gada attiecīgo periodu un veidoja 21,227 miljonus tonnu.

“Ļoti labi ir nostrādājusi Kaimiņa, Kariņa, Bordāna un Linkaita valdība – tas nodokļu maksātājiem izmaksā apmēram 100 miljonus eiro, bet mums jau 100 miljoni Latvijā nav nauda,” ironiski komentēja Lembergs.

“Faktiski kravas būs mazāk, bet tas, ko mēs visu laiku aicinājām, kad es biju Tranzīta asociācijas vadītājs, ka Latvijas dzelzceļam ir jādod atlaide infrastruktūras maksai – tagad tie ir 2 eiro uz tonnu, kas nozīmē, ka 1 eiro ir jāmet nost,” sacīja politiķis.

Lembergs pauda, ka “ja pusi [maksas par infrastruktūras izmantošanu] nometīs, tad kravas varēs piesaistīt. [..] tā kā tur ūdens smeļas mutē, droši vien, ka viņiem to vajadzēs darīt.”

Apkopotā informācija liecina, ka no starptautiskajiem dzelzceļa kravu pārvadājumiem tranzīta kravu apmērs bija 16,005 miljoni tonnu, kas ir samazinājums par 52,3% salīdzinājumā ar 2019. gada 11 mēnešiem, importa kravu apmērs bija 3,089 miljoni tonnu, kas ir par 1,8% vairāk, bet eksporta kravu – 283 000 tonnu, kas ir pieaugums par 8%.

Foto: F64

Jānis Lācis
Jānis Lācis
Tranzītbizness.lv

Jaunākie raksti

Lembergs: Ja turpināsies tik ievērojams kravu kritums, tad “Latvijas dzelzceļš” pārstās eksistēt

Dzelzceļa kravu pārvadājumu kritums Latvijā (-41,9%) ir sliktākais rezultāts pēdējo 10 gadu laikā, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Stājas spēkā stingrāki noteikumi visiem ieceļotājiem

No šodienas stājas spēkā valdības pieņemtie stingrāki noteikumi visiem ieceļotājiem. Tie paredz, ka pirms ieceļošanas Latvijā jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts...

Lembergs: Lai novērstu Ventspils brīvostas nesaimniecisku rīcību, darbu sāk “Ventspils osta”

No šī gada 1. janvāra darbu uzsākusi Ventspils pašvaldības jaundibinātā iestāde “Ventspils osta” – tās mērķis būs nodrošināt Ventspils pilsētas pašvaldībai piederošo...

Decembrī lidostā pieauga saņemto un nosūtīto kravu un pasta sūtījumu apjoms

Pasažieru apgrozījums 2020. gada decembrī lidostā "Rīga" samazinājās par 90,1 %, salīdzinot ar 2019. gada decembri. Kopējais lidojumu skaits bija 2 141,...

airBaltic paplašina lidmašīnu apkopes iespējas lidostā Rīga

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņojusi par plāniem lidostā Rīga būvēt jaunu angāru lidmašīnu flotes uzturēšanai, tādējādi samazinot uzturēšanas izmaksas nākotnē un kļūstot efektīvākai....

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here