Lembergs: Ja turpināsies tik ievērojams kravu kritums, tad “Latvijas dzelzceļš” pārstās eksistēt

Dzelzceļa kravu pārvadājumu kritums Latvijā (-41,9%) ir sliktākais rezultāts pēdējo 10 gadu laikā, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš norādīja, ka 2020. gadā pa dzelzceļu pārvadāti 24,113 miljoni tonnu kravu, kas ir par 41,9% mazāk nekā gadu iepriekš.

“Ventspils pilsētā un novadā “Latvijas dzelzceļš” ir atlaidis no darba 160 cilvēkus. Tas ir mūsu ģeniālās valdības visu laiku lielāko ģēniju – Kariņa, Bordāna un Linkaita – nopelns un ieguldījums Latvijas nākotnē. Tie ir visu laiku sliktākie dzelzceļā rezultāti,” sacīja Lembergs.

Politiķis norādīja uz to, ka jau pirmajā Linkaita un Bordāna saimniekošanas gadā esot bijis vērojams kravu kritums, proti, 2019. gadā Latvijā dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs salīdzinājumā ar 2018. gadu samazinājās par 15,8% un bija 41,492 miljoni tonnu.

Pēc Lemberga paustā, ja tā turpināsies, tad “Latvijas dzelzceļš” pārstās eksistēt. “Jācer, ka tik traki nebūs,” piebilda politiķis.

Foto: F64

Jānis Lācis
Jānis Lācis
Tranzītbizness.lv

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here