Lembergs: Tieši Kristovskis ir tas, kurš aizkavē investora piesaisti Ventspilij

Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja vietnieks Ģirts Valdis Kristovskis slēpj informāciju no Ventspils domes un kavē paša iniciēto lēmumu par investora piesaisti, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš atgādināja, ka Ventspils brīvostas pārvalde ir paziņojusi, ka saņēmusi iesniegumu no SIA “S4U” par apbūves tiesību piešķiršanu jaunas rūpnīcas būvniecībai. Vienlaikus Ventspils brīvostas pārvalde nav iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus, lai dome šo jautājumu varētu izskatīt.

“Diemžēl mēs joprojām neesam saņēmuši mūsu pieprasītos dokumentus, ko Ventspils brīvostas pārvaldei vajadzēja jau iesniegt. Tā kā Ventspils brīvostas galvenais vadītājs ir Kristovskis, es viņam uzrakstīju vēstuli, minot vienpadsmit punktus, kurus vajadzētu zināt Ventspils pilsētas domei, lai tā varētu lemt par apbūves tiesību piešķiršanu Kristovska lobētai firmai uz 45 gadiem. No vienpadsmit jautājumiem nav iesniegts neviens. Mēs pat no “S4U” neesam saņēmuši iesniegumu. Vai tad Kristovskim ir grūti pusotra mēneša laikā atsūtīt šīs firmas iesniegumu? Mums taču ir jāzina, ko viņi grib, mums nepietiek ar to, ko Kristovskis apgalvo,” sacīja Lembergs.

Turklāt, pēc viņa sacītā, nav iesniegta informācija pat par pašu SIA “S4U” – tās pamatkapitālu, finanšu rādītājiem, samaksātiem nodokļiem, to parādiem, dalībnieku/akcionāru struktūru, padomes, valdes sastāvu, darbinieku skaitu, uzņēmuma patiesā labuma guvējiem u.tml.

“Tiek apgalvots, ka viņi vēlas investēt 8 miljonus eiro. Ar tādu apgrozījumu – 23 tūkstoši eiro gadā – nav iespējams investēt šādu naudu. Man rodas pamatotas aizdomas, ka Kristovskis ir iesaistījies kaut kādās mahinācijās, jo slēpj no domes būtisku informāciju, lai mēs varētu piešķirt apbūves tiesības investoram,” sacīja Lembergs.

“Mums ir pamatotas aizdomas, ka tur ir kaut kādas rebes, iespējams, noziedzīgā ceļā iegūta nauda, tādēļ mēs šobrīd gaidām informāciju, un es aicināju pārējos Ventspils brīvostas pārvaldes locekļus pievērst tam uzmanību un informāciju iesniegt domei, lai mēs varētu lemt pozitīvi, atbildot uz visiem jautājumiem par zemes apbūves tiesībām,” turpināja Lembergs.

Viņš aicināja arī Linkaitu un Reiru, arī Kariņu tomēr iemācīt Kristovski strādāt: “Ja cilvēks nesaprot, kādus dokumentus vajadzēs, lai lemtu par investoru piesaisti, tad lai iet skolā.”

Foto: F64

Jānis Lācis
Jānis Lācis
Tranzītbizness.lv

Jaunākie raksti

Lembergs: Ja turpināsies tik ievērojams kravu kritums, tad “Latvijas dzelzceļš” pārstās eksistēt

Dzelzceļa kravu pārvadājumu kritums Latvijā (-41,9%) ir sliktākais rezultāts pēdējo 10 gadu laikā, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Stājas spēkā stingrāki noteikumi visiem ieceļotājiem

No šodienas stājas spēkā valdības pieņemtie stingrāki noteikumi visiem ieceļotājiem. Tie paredz, ka pirms ieceļošanas Latvijā jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts...

Lembergs: Lai novērstu Ventspils brīvostas nesaimniecisku rīcību, darbu sāk “Ventspils osta”

No šī gada 1. janvāra darbu uzsākusi Ventspils pašvaldības jaundibinātā iestāde “Ventspils osta” – tās mērķis būs nodrošināt Ventspils pilsētas pašvaldībai piederošo...

Decembrī lidostā pieauga saņemto un nosūtīto kravu un pasta sūtījumu apjoms

Pasažieru apgrozījums 2020. gada decembrī lidostā "Rīga" samazinājās par 90,1 %, salīdzinot ar 2019. gada decembri. Kopējais lidojumu skaits bija 2 141,...

airBaltic paplašina lidmašīnu apkopes iespējas lidostā Rīga

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņojusi par plāniem lidostā Rīga būvēt jaunu angāru lidmašīnu flotes uzturēšanai, tādējādi samazinot uzturēšanas izmaksas nākotnē un kļūstot efektīvākai....

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here