Lembergs: Ventspils brīvostas pārvalde turpina gulēt uz veciem lauriem – tā pati nevienu investoru nav atradusi

Rūdolfs Meroni no nozagtās naudas plaši finansē fake ziņu izplatīšanu Latvijā – viņam priekšvēlēšanu kampaņa jau sākusies, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs, norādot, ka, piemēram, tiek izplatītas nepatiesas ziņas par Ventspils brīvostas konkurētspēju.

Lembergs norādīja, ka Meroni finansē gan portālus BNN un Ventspilnieks, gan bezmaksas avīzi “Ventspilnieks”, kur pieaugošā apjomā tiek izplatītas fake ziņas un atspoguļoti Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātu viedokļi.

Tā, piemēram, komentējot Meroni kontrolētajos medijos paustos apgalvojumus, ka “pateicoties prātam neaptveramajai kleptokrātijai, esam zaudējuši ekonomiskā motora – ostas – konkurētspēju, palaiduši garām iespējas piesaistīt ekonomiku veicinošus investorus – “smagsvarus”,” Lembergs norādīja, ka “tā ir fake ziņa”.

“Ostas konkurētspēju nosaka tās infrastruktūras tehniskā un kvalitatīvā gatavība apkalpot kuģus un nodrošināt drošu kuģošanu ostā. [..] Visa šī ostu saimniecība, par kuru mēs ilgus gadus atbildējām, ir perfektā stāvoklī – gan ostu kanāls ir būtiski paplašināts, kapteiņa dienests aprīkots ar modernu aparatūru, piesaistīti augsti kvalificēti speciālisti utt. Tādēļ konkurētspēju Ventspils osta nekad nav zaudējusi,” uzsvēra Lembergs.

Savukārt, runājot par to, ka Ventspils palaidusi garam iespējas piesaistīt ekonomiku veicinošus investorus – “smagsvarus”, Lembergs uzsvēra – “mēs investorus nešķirojam “smagsvaros”, jo svarīgs ir investors. Šajā laikā ir radīti divdesmit industriāli uzņēmumi un nodarbināto skaits rūpniecībā ir pieaudzis straujāk, nekā ir samazinājies nodarbināto skaits termināļos.”

“Tie sliktie rezultāti tieši ir pēdējā gada laikā, kad Ventspils brīvostas valdi vada Ģirts Valdis Kristovskis. Laikā, kad es to vadīju, tika panākts, ka šobrīd tiek būvētas trīs jaunas industriālās ēkas. Kamēr mēs bijām pie varas, visur bija vienošanās par īrniekiem. Mums valdība piešķīra pusmiljonu vēl vienas ēkas rūpniecībai, bet Ģirts Valdis Kristovskis atteicās no iespējas būvēt jaunu rūpniecisko ēku,” uzsvēra politiķis.

Vienlaikus Lembergs norādīja, ka kaitnieciskās darbības, ko veic Kristovskis un Ventspils brīvostas pārvalde viņa vadībā, mazināšanai Ventspils pilsētas dome uzņēmusies atbildību un kontroli pār jaunu rūpniecisko ēku būvniecību.

Lembergs piebilda, ka Ventspils brīvostas pārvaldes jaunā vadība gandrīz zaudēja baltkrievu investorus. Tā arī Ventspili pametis vēl viens investors, tiklīdz no brīvostas valdes aizgājuši Ventspils pilsētas domes pārstāvji.

“Tagadējā Ventspils brīvostas valde nevienu investoru nav atradusi – ne “smagsvaru”, ne arī kādu citu investoru,” uzsvēra Lembergs.

Foto: F64

Anete Jansone
Anete Jansone
Tranzītbizness.lv

Jaunākie raksti

Lembergs: Ja turpināsies tik ievērojams kravu kritums, tad “Latvijas dzelzceļš” pārstās eksistēt

Dzelzceļa kravu pārvadājumu kritums Latvijā (-41,9%) ir sliktākais rezultāts pēdējo 10 gadu laikā, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Stājas spēkā stingrāki noteikumi visiem ieceļotājiem

No šodienas stājas spēkā valdības pieņemtie stingrāki noteikumi visiem ieceļotājiem. Tie paredz, ka pirms ieceļošanas Latvijā jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts...

Lembergs: Lai novērstu Ventspils brīvostas nesaimniecisku rīcību, darbu sāk “Ventspils osta”

No šī gada 1. janvāra darbu uzsākusi Ventspils pašvaldības jaundibinātā iestāde “Ventspils osta” – tās mērķis būs nodrošināt Ventspils pilsētas pašvaldībai piederošo...

Decembrī lidostā pieauga saņemto un nosūtīto kravu un pasta sūtījumu apjoms

Pasažieru apgrozījums 2020. gada decembrī lidostā "Rīga" samazinājās par 90,1 %, salīdzinot ar 2019. gada decembri. Kopējais lidojumu skaits bija 2 141,...

airBaltic paplašina lidmašīnu apkopes iespējas lidostā Rīga

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņojusi par plāniem lidostā Rīga būvēt jaunu angāru lidmašīnu flotes uzturēšanai, tādējādi samazinot uzturēšanas izmaksas nākotnē un kļūstot efektīvākai....

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here