LGS un lidosta “Rīga” pabeidz vērienīgu projektu pakalpojumu kvalitātes un drošuma uzlabošanai

Šodien, 6. aprīlī starptautiskā lidosta “Rīga” kā pirmā un pašlaik vienīgā Baltijas valstīs ir pievienojusies tām vairāk nekā 30 Eiropas lidostām, kurās darbojas A-CDM (Airport Collaborative Decision Making) procedūras, kas ļauj būtiski uzlabot pakalpojumu kvalitāti un drošumu gan gaisa telpas lietotājiem, gan pasažieriem.

A-CDM ieviešana, ko kopīgi veica aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējs VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) un lidosta “Rīga”, nodrošina savlaicīgu precīzas informācijas apmaiņu starp lidostas operatoru, gaisa kuģu ekspluatētājiem, apkalpojošajiem dienestiem uz zemes, gaisa satiksmes vadības dispečeriem un citiem iesaistītajiem no lidojuma plānošanas līdz brīdim, kad gaisa kuģis nosēžas uz skrejceļa. Tas ļauj precīzāk plānot gaisa kuģu pacelšanās laiku un samazināt pasažieru gaidīšanas laiku, jo īpaši “pīķa” stundās. Tāpat A-CDM dod iespēju aviosabiedrībām samazināt resursu un degvielas patēriņa izmaksas, kas saistītas ar gaidīšanas laiku pirms pacelšanās un ar gaisa kuģu sagatavošanu lidojumam. Novēršot nelietderīgu gaisa kuģu dzinēju darbināšanu, tiek samazināts vides piesārņojums un trokšņi.

Īstenojot apjomīgo projektu, ieviešot operatīvo procedūru un automatizēto procesu kopumu, lidostā “Rīga” ir izveidota A-CDM platforma – uzstādīta atbilstoša datortehnika un programmatūra, lidostas dienestiem iegādāti sakaru līdzekļi, un veikti citi uzlabojumi. Arī LGS ir modernizēta programmatūra.
“Man ir liels prieks, ka sadarbībā ar starptautisko lidostu “Rīga” šajā aviācijas nozarei sarežģītajā situācijā ir izdevies sekmīgi pabeigt lielu un nozīmīgu projektu, kas rada priekšnoteikumus lidostas un lidojumu no Rīgas tālākai attīstībai pēc pandēmijas beigām, kā arī pasažieru apkalpošanas kvalitātes paaugstināšanai un lidojumu drošuma palielināšanai. Vēlos pateikties visiem partneriem par sadarbību,” saka A-CDM projekta koordinatora LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Savukārt starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa uzsver: “A-CDM ir ne tikai procedūras un procesi, – tā ir domāšanas un darbības metožu maiņa, iekļaujot lidostas operatīvos dienestus kopējā reālā laika informācijas telpā un ļaujot strādāt kā vienotai komandai. Precīza, savlaicīga un caurspīdīga informācijas apmaiņa un vienāda kopainas izpratne nozīmē ilgtspējīgu, efektīvu infrastruktūras un resursu izmantošanu, degvielas ietaupījumu aviosabiedrībām, samazinātu oglekļa dioksīda emisiju un uzlabotu ceļotāju pieredzi.”

A-CDM ieviešana ļaus palielināt lidostas “Rīga” kapacitāti, atsākoties normālam lidojumu režīmam.

Jaunākie raksti

Rail Baltica uzsāk pamattrases novietojuma precizēšanu posmā “Vangaži-Salaspils-Misa”

Noslēdzot Rail Baltica pamattrases projektēšanas ietvaros veikto inženiertehnisko izpēti, atsevišķos "Vangaži-Salaspils-Misa" posmos uzsāktas procedūras plānotā trases novietojuma precizēšanai. Turpinot...

Eksports februārī: Pedālis grīdā

Februārī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums pieauga par 4,6%, tai skaitā preču eksports par 7,5%, bet imports par 2%. Februāra rezultāts pabīdījis malā...

Eksperts: Eksports sērfo uz cenu kāpuma viļņa

Cilvēki, kas Latvijā atbildēja par vakcīnu iepirkumu, un tie, kuri nodarbojas ar preču eksportu, noteikti nav vienas un tās pašas personas. Preču...

Lembergs: Šīs valdības mērķis – maksimāli sagraut dzelzceļu un ostas, lai tos lēti privatizētu

Ostas pārvaldības reforma – tā ir slēpta korupcija, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja ilggadējais Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdes priekšsēdētājs, Ventspils mērs Aivars Lembergs.

airBaltic uzsāks lidojumus no Rīgas uz Tenerifi

Latvijas lidsabiedrība airBaltic no 2021. gada 2. septembra plāno uzsākt regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Tenerifi Spānijā. airBaltic plāno reisus...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here