Linkaits: Ja epidemiologi ieteiks nebūtiskas ieceļošanas aizliegumu pagarināt, tur iebildumu nevar būt

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina, ka lēmums par ieceļošanas ierobežojumu atcelšanu vai turpināšanu, tiks balstīts uz epidemiologu viedokļiem.

“Mēs joprojām aicinām Latvijas iedzīvotājus rūpīgi apsvērt nepieciešamību ceļot ārpus Latvijas [..] Ja epidemiologi ieteiks nebūtiskas ieceļošanas aizliegumu pagarināt, tur iebildumu nevar būt – ja viņai tā saka, tātad tas ir vajadzīgs,” sacīja Linkaits.

Pēc viņa paustā, pašlaik Latvija kopā ar vēl četrām Eiropas valstīm ierindojas Eiropas Savienības bīstamāko valstu topā, kurās ir vislielākā saslimstība ar Covid-19. Kopā ar Latviju sarakstā ierindota arī Čehija, Slovākija, Slovēnija un Igaunija.

“Latvija ir vienīgā ES valsts, kura ir aizliegusi pārvadājumus ar trešajām valstīm. Ierobežojumi darbojas tikai tad, ja tie ir koordinēti ar citām valstīm. Kamēr ir vaļā kaimiņvalstu robežas, šādi ierobežojumi nestrādā, tie skar ekonomiku un apdraud pārvadātājus,” sacīja Linkaits, rosinot atcelt šos ierobežojumus.

“Latvijā ir ievesti [Covid-19] gadījumi no Baltkrievijas, Ukrainas, AAE, ASV, Turcijas, Moldovas un citām valstīm. Līdz ar to šāda veida ierobežojums nav samērīgs un loģisks. Mēs secīgi cīnāmies ar bezjēdzīgajiem ierobežojumiem, ko nosaka Latvijas amatpersonas,” pauda ministrs.

Foto: Valsts kanceleja

Jānis Lācis
Jānis Lācis
Tranzītbizness.lv

Jaunākie raksti

Rail Baltica uzsāk pamattrases novietojuma precizēšanu posmā “Vangaži-Salaspils-Misa”

Noslēdzot Rail Baltica pamattrases projektēšanas ietvaros veikto inženiertehnisko izpēti, atsevišķos "Vangaži-Salaspils-Misa" posmos uzsāktas procedūras plānotā trases novietojuma precizēšanai. Turpinot...

Eksports februārī: Pedālis grīdā

Februārī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums pieauga par 4,6%, tai skaitā preču eksports par 7,5%, bet imports par 2%. Februāra rezultāts pabīdījis malā...

Eksperts: Eksports sērfo uz cenu kāpuma viļņa

Cilvēki, kas Latvijā atbildēja par vakcīnu iepirkumu, un tie, kuri nodarbojas ar preču eksportu, noteikti nav vienas un tās pašas personas. Preču...

Lembergs: Šīs valdības mērķis – maksimāli sagraut dzelzceļu un ostas, lai tos lēti privatizētu

Ostas pārvaldības reforma – tā ir slēpta korupcija, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja ilggadējais Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdes priekšsēdētājs, Ventspils mērs Aivars Lembergs.

airBaltic uzsāks lidojumus no Rīgas uz Tenerifi

Latvijas lidsabiedrība airBaltic no 2021. gada 2. septembra plāno uzsākt regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Tenerifi Spānijā. airBaltic plāno reisus...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here