Linkaits: Ja epidemiologi ieteiks nebūtiskas ieceļošanas aizliegumu pagarināt, tur iebildumu nevar būt

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina, ka lēmums par ieceļošanas ierobežojumu atcelšanu vai turpināšanu, tiks balstīts uz epidemiologu viedokļiem.

“Mēs joprojām aicinām Latvijas iedzīvotājus rūpīgi apsvērt nepieciešamību ceļot ārpus Latvijas [..] Ja epidemiologi ieteiks nebūtiskas ieceļošanas aizliegumu pagarināt, tur iebildumu nevar būt – ja viņai tā saka, tātad tas ir vajadzīgs,” sacīja Linkaits.

Pēc viņa paustā, pašlaik Latvija kopā ar vēl četrām Eiropas valstīm ierindojas Eiropas Savienības bīstamāko valstu topā, kurās ir vislielākā saslimstība ar Covid-19. Kopā ar Latviju sarakstā ierindota arī Čehija, Slovākija, Slovēnija un Igaunija.

“Latvija ir vienīgā ES valsts, kura ir aizliegusi pārvadājumus ar trešajām valstīm. Ierobežojumi darbojas tikai tad, ja tie ir koordinēti ar citām valstīm. Kamēr ir vaļā kaimiņvalstu robežas, šādi ierobežojumi nestrādā, tie skar ekonomiku un apdraud pārvadātājus,” sacīja Linkaits, rosinot atcelt šos ierobežojumus.

“Latvijā ir ievesti [Covid-19] gadījumi no Baltkrievijas, Ukrainas, AAE, ASV, Turcijas, Moldovas un citām valstīm. Līdz ar to šāda veida ierobežojums nav samērīgs un loģisks. Mēs secīgi cīnāmies ar bezjēdzīgajiem ierobežojumiem, ko nosaka Latvijas amatpersonas,” pauda ministrs.

Foto: Valsts kanceleja

Jānis Lācis
Jānis Lācis
Tranzītbizness.lv

Jaunākie raksti

“Puteņa biļetes” šogad ieviestas netiks

Rīgas dome šogad nolēmusi neieviest tā saucamās “puteņa biļetes”, norādot uz Covid-19 izplatību un ārkārtas situāciju valstī. “Saistībā ar...

Deviņos mēnešos Covid-19 ietekmē joprojām mazāk pasažieru nekā gadu iepriekš

2021. gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar 2020. gada deviņiem mēnešiem samazinājās pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Uz konkursa finālu izvirzīti divi Valsts dzelzceļa administrācijas direktora amata pretendenti

Valsts dzelzceļa administrācijas (VDzA) direktora atlases komisija pieņēmusi lēmumu uz konkursa finālu jeb trešo kārtu izvirzīt divus pretendentus. Uz...

Transporta nozare piedāvā risinājumus tranzīta kravu piesaistei no Āzijas valstīm

Satiksmes ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Reimanis piedalījās Krievijas transporta nozares nozīmīgākajā pasākumā – biznesa forumā un izstādē “Transporta nedēļa 2021”, kas...

Lidosta “Rīga” neplāno lūgt valsts atbalstu

Rīgas lidosta vairs neplāno lūgt valsts finansiālu atbalstu un cerīgu raugās uz gada nogali un nākamo gadu, šorīt intervijā Latvijas Radio apliecināja...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here