Linkaits: Nozares attīstībā svarīga ir konstruktīva sadarbība ar uzņēmējiem

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 2. jūlijā videokonferencē tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedriem un pārrunāja vairākus aktuālus satiksmes jomas jautājumus.

Ministrs iepazīstināja tikšanās dalībniekus ar sagatavoto valsts ceļu tīkla attīstības koncepciju līdz 2040. gadam, uzsverot, ka valsts stabilai attīstībai ir svarīga sistēmiska pieeja ceļu tīkla sakārtošanai un gudra transporta politika. Pirmie darbi jaunās ceļu attīstības programmas īstenošanai tiks uzsākti šogad, kad plānots izsludināt iepirkumu skiču projekta izstrādei vairākiem Rīgas apvedceļa posmiem. Lai veiksmīgi pretendētu uz finansējumu lielajiem ceļu attīstības projektiem, svarīgs būs arī visu iesaistīto pušu atbalsts, uzsvēra ministrs.

Ar uzņēmējiem tika pārrunāti arī ieguvumi no  plānotās valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas tirgus atvēršanas brīvai konkurencei, kas ļautu stabilāk attīstīties ceļu uzturēšanas uzņēmumiem, mazinot sezonalitāti un veicinot to konkurētspēju. Savukārt valsts budžetā varētu rēķināties ar izmaksu samazinājumu ceļu uzturēšanas darbiem.

Labas pārvaldības praksi, koordinētu attīstību un Latvijas kā tranzīta koridora ārējās konkurētspējas stiprināšanu ministrs nosauca par galvenajiem ieguvumiem no ostu pārvaldības modeļa maiņas.

Sarunas laikā tika skarti arī elektronisko sakaru un pasažieru pārvadājumu jautājumi, kā arī citas satiksmes nozares aktualitātes.

Foto: Valsts kanceleja

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here