Martā krasi samazinājies ar prāmjiem un sabiedrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits

2020. gada martā ar prāmjiem Latvijas ostās iebrauca un no ostām izbrauca par 52,2 % mazāk pasažieru nekā 2019. gada martā. Janvārī ostās prāmju pasažieru apgrozījums bija 64,3 tūkst., februārī – 62,4 tūkst., bet martā – 34 tūkst. pasažieru, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Visbūtiskāk pasažieru skaita izmaiņas skāra Rīgas pasažieru ostu, jo kursējošie prāmji ir orientēti galvenokārt uz pasažieru pārvadājumiem un uz to vistiešāk attiecās Ministru kabineta lēmums atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Līdz ar to pasažieru apgrozījums prāmju satiksmē martā samazinājās par 62,8 %. Prāmju satiksme Ventspils un Liepājas ostā ir orientēta galvenokārt uz kravu pārvadājumiem, tāpēc pasažieru skaita izmaiņas martā nebija tik lielas: Ventspils ostā samazinājums par 28,7 %, bet Liepājas ostā pieaugums par 9,2 %.

Ar prāmjiem iebraukušo un izbraukušo pasažieru skaits 2020. gada 1. ceturksnī kopumā kritās par 17,1 %, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu.

Pēc VSIA “Autotransporta direkcija” sniegtajiem datiem sakarā ar ārkārtas stāvokļa ieviestajiem pārvietošanās ierobežojumiem pārvadāto pasažieru skaits sabiedriskajā transportā 2020. gada martā samazinājās par 37,5 %, salīdzinot ar pagājušā gada martu. Tai skaitā regulāras satiksmes autobusu reģionālās nozīmes maršrutos par 34,9 % un pilsētu nozīmes maršrutos par 40,2 %, vilcienos – par 30,5 %, tramvajos – par 42,3 %, bet trolejbusos – par 29,9 %. Janvārī ar sabiedrisko transportu pārvadāja 19,6 milj., februārī – 18,9 milj., bet martā – 12,9 milj. pasažieru.

Ar sabiedrisko transportu 2020. gada 1. ceturksnī pārvadāja 51,4 milj. pasažieru, kas ir par 13,6 % mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā.

Foto: F64

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here