Vilciena abonementa biļete tagad arī elektroniski

“Pasažieru vilciena” lietotne ir papildināta ar abonementa e-biļetes iegādes iespēju. Pasažieri elektroniski var iegādāties arī vilciena abonementa biļetes – gan mēnešbiļetes, gan vienas un vairāku dienu biļetes. Jaunā funkcionalitāte dod iespēju saglabāt un lietot abonementa e-biļetes viedtālrunī, katrā braucienā uzrādot konduktoram kontrolierim mainīgu QR kodu.

Lai iegādātos un lietotu abonementa e-biļeti, pasažiera viedtālrunī ir jābūt lejupielādētai un atjauninātai “Pasažieru vilciena” mobilajai lietotnei. Līdzīgi kā iegādājoties vienreizējās biļetes, jāizvēlas maršruts, kurā abonementa e-biļete tiks izmantota, un izvēlnē jāatzīmē vajadzīgais biļetes veids – dienu biļete vai abonementa biļete (visām mēneša dienām, mēneša darbadienām) vienā vai abos virzienos. Tāpat jānorāda e-abonementa biļetes lietošanas sākuma datums. Abonementa e-biļetes apmaksa jāveic, izmantojot maksājumu karti, un pēc veiksmīgas apmaksas e-biļete būs pieejama lietotnes sadaļā “Biļetes”. E-abonementu iegādājoties mūsu mājaslapā, uz pasažiera norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite, ar kuru e-abonements jāaktivizē mobilajā lietotnē viedierīcē, kurā biļete tiks lietota un uzrādīta konduktoram kontrolierim.

Abonementa e-biļetes iegādei nav nepieciešams reģistrēties, tikai jānorāda šīs biļetes lietotāja e-pasta adrese, un ir jāņem vērā, ka abonementa e-biļete būs piesaistīta konkrētai viedierīcei.

Pagaidām e-abonements ir pieejams Android operētājsistēmas lietotājiem. Pēc lietotņu veikala apstiprinājuma tas būs pieejams arī iOS operētājsistēmas lietotājiem.

Lai nodrošinātos pret iespējamo e-abonementa biļešu viltošanu, jaunajā funkcionalitātē ir iestrādāti vairāki pretviltošanas algoritmi, tai skaitā katrā e-abonementa lietošanas reizē lietotne ģenerēs jaunu QR kodu, kas izslēdz iespēju šo kodu nofotografēt, kopēt vai pārsūtīt citam lietotājam.

Iegādājoties dienu vai abonementa biļeti elektroniski, papildu atlaide šobrīd netiek piešķirta. Elektroniski iegādāto biļešu politika tiek saglabāta līdzšinējā – 5% līdz 10% atlaide vienreizējām e-biļetēm. Savukārt dienu un abonementa biļešu atlaide – līdz pat 46%. Abonementa e-biļeti ar papildu 40% atlaidi var iegādāties daudzbērnu ģimeņu locekļi.

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here