Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu “Rail Baltica” varētu arī nepabeigt, norādīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Viņš pauda, ka atbilstoši 2016. gada plāniem, Rīgā “Rail Baltic” ir jāizbūvē savienojumā ar lidostu, ostu un centrālo dzelzceļa staciju, un šo plānu bija paredzēts pabeigt jau 2022. gadā.

“Šobrīd ir 2024. gads. Ir pabeigts? Nav. Pabeigs? Nē. 2025. gadā? Nē. 2026.? Nē. 2027? Ir vēl pat trakāk. Šobrīd valdība runā, ka varbūt vispār nepabeigs, jo neesot tam naudas. Tā diemžēl tiek vadīta mūsu valsts, mūsu dzimtene Latvija,” sacīja Lembergs.

Jāatzīmē, ka Lembergs jau iepriekš bija paudis, ka dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” projekts ir klaja naudas izšķērdēšana. Viņa ieskatā, šos 2 miljardus eiro pareizāk būtu ieguldīt Latvijā autoceļos, Latvijas dzelzceļa elektrifikācijā un citās nozarēs.

“”Rail Baltica” – tas ir tāds politiskais briljantiņš, ar kuru spēlējas politiķi, piesaucot ģeopolitiku un stratēģiju, lai gan šim projektam nav nekāda politiski ekonomiskā pamatojuma,” iepriekš izteicās Lembergs.

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here