AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan uz visa reģiona drošību. Diemžēl no publiski pieejamās informācijas par “Rail Baltica” projekta realizāciju rodas pamatotas bažas, ka šis projekts tiek īstenots bezatbildīgi un nekompetenti, tiek sniegta pretrunīga informācija, reālo problēmu apjoms tiek noklusēts, sabiedrībai nav skaidrības ne par projekta apjomu, ne par izmaksām un finansēšanas avotiem, norāda “Apvienotais saraksts” (AS).

“No publiski pieejamās informācijas nevaram būt pārliecināti, ka Jūsu vadītajā Ministru kabinetā šim projektam tiek veltīta pienācīga uzmanība un ka valdības vadītājs to vispār pārrauga,” pauž partija.

Lai sabiedrība gūtu informāciju par “Rail Baltica” projekta patieso stāvokli, Apvienotā saraksta deputāti vērsušies ar pieprasījumu Ministru prezidentei Evikai Siliņai, lūdzot atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Vai Jūs esat informēta par RB projekta dzelzceļa pamatlīnijas (pamattrases) izvietojumu Latvijas teritorijā (kuru plānots realizēt līdz 2030. gadam)?
2. Vai Jums ir informācija par RB projekta dzelzceļa pamatlīnijas (trases) izbūvēšanai paredzēto budžetu un finansēšanas avotiem, t.sk. par plānoto Latvijas budžeta līdzfinansējumu?
3. Vai Jūs esat informēta par RB projekta dzelzceļa pamatlīnijas (trases) nodošanas ekspluatācijā gala termiņiem?
4. Kad un kur Jūs kā Latvijas valsts premjere esat pārrunājusi RB projekta gaitu ar augstām ES amatpersonām un kāds ir šo pārrunu rezultāts?
5. Kuras valsts un politiskās amatpersonas ir atbildīgas par sekmīgu RB projekta realizāciju un pārraudzību? 
6. Kādas konkrētas darbības Jūs esat veikusi kā valdības vadītāja, lai nodrošinātu sekmīgu RB projekta realizāciju?
7. Cik reižu un kad konkrēti ir notikušas sanāksmes par RB projekta realizācijas gaitu ar Jūsu tiešu piedalīšanos? Ja nav notikušas – pieprasām sniegt Jūsu pamatojumu.
8. Vai, Jūsuprāt, tiek darīts viss nepieciešamais, lai nodrošinātu sekmīgai RB projekta realizācijai nepieciešamo finansējumu? Pieprasām sniegt pamatojumu Jūsu atbildei.
9. Vai, Jūsuprāt, RB projekta sekmīgu realizāciju ir iespējams nodrošināt ar esošo projekta pārvaldības modeli?
10. Vai, Jūsuprāt, projekta pārraudzība tikai Satiksmes ministrijas ietvaros nodrošina sekmīgu un atbilstošu projekta gaitu? Pieprasām sniegt pamatojumu Jūsu atbildei.

Saeimas deputāts Andris Kulbergs norāda:“Pēdējos mēnešos dzirdamā haotiskā un pretrunīgā komunikācija rada lielas bažas, ka patiesā situācija ar šo nozīmīgo projektu ir ļoti kritiska. Izskatās, ka ir vēlme noslēpt patieso problēmu apjomu, vilkt laiku un izvairīties no lēmumu pieņemšanas. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka lielākais šā gadsimta projekts pārvēršas par lielāko krīzi, tāpēc pieprasām atklāt lietu patieso stāvokli un rīkoties.”

Foto: Valsts kanceleja

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here