Pasažieru skaitam pieaugot, lidosta “Rīga” jūlijā sasniedz 20% no pagājušā gada apjoma

Pakāpeniski pieaugot ceļotāju un lidojumu skaitam, apkalpoto pasažieru skaits lidostā “Rīga” jūlijā sasniedzis 23% no pagājušā gada apjoma, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem šā gada septiņos mēnešos.

Jūlijā lidostā apkalpoti jau 187,4 tūkstoši pasažieru – par 132 tūkstošiem ceļotāju vairāk nekā mēnesi iepriekš. Tomēr kopumā, salīdzinot ar pērno gadu, apkalpoto pasažieru skaits lidostā “Rīga” ir ievērojami sarucis: 2020.gada pirmajos septiņos mēnešos apkalpoti vien 1,5 miljoni pasažieru, kas ir vairāk nekā 65% kritums pret pērnā gada attiecīgu periodu.

Lielāko daļu jeb 66% no jūlijā apkalpotajiem pasažieriem pārvadāja nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”, 13% – Īrijas zemo cenu aviokompānija “Ryanair”, bet 11% – Ungārijas zemo cenu pārvadātājs “WizzAir”. Pakāpeniski pieaug to pasažieru skaits, kuri lidostu “Rīga” izmanto kā ērtu pārsēšanās punktu tālākam ceļojumam: tranzīta un transfēra pasažieru skaits jūlijā veidoja 24% no kopējā pasažieru skaita. Populārākie galamērķi no Rīgas jūlijā bija Oslo, Londona, Helsinki, Frankfurte un Tallina, bet vispiepildītākie gaisa kuģi bija brīvdienu maršrutos uz Grieķiju, Kipru un Francijas dienvidiem.

Jūlijā lidostā “Rīga” tika apkalpoti 3278 lidojumi, bet kopumā šogad pirmajos septiņos mēnešos vairāk nekā 22 tūkstoši lidojumu – par 55,8% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Visvairāk – 2070 lidojumus – jūlijā izpildīja regulārie pasažieru pārvadātāji, taču nozīmīgu daļu – gandrīz 25% – no kopējā lidojumu skaita veidoja biznesa aviācija un kravu pārvadājumi. Gada septītajā mēnesī lidostā “Rīga” nosēdās un pacēlās 556 biznesa aviācijas gaisa kuģi, bet kravu pārvadātāji veica 243 lidojumus, apkalpošanai Rīgas lidostā nogādājot 2030 tonnas kravu. Kopumā šā gada septiņos mēnešos lidostā “Rīga” apkalpoti 11,9 tūkstoši tonnu kravu – par 23,3% mazāk nekā pagājušajā gadā.

Jūlijā darbību lidostā “Rīga” atsāka Polijas aviokompānija “LOT Polish Airlines” un Norvēģijas zemo cenu aviokompānija “Norwegian”, līdz ar to šobrīd kopumā lidojumus no Rīgas uz 49 galamērķiem nodrošina septiņas aviokompānijas. Pilns aktuālo un plānoto lidostas galamērķu saraksts pieejams mājas lapā www.flyfromriga.lv.

Lidosta atgādina, ka starptautiskie pasažieru lidojumi uz Latviju ir atļauti no valstīm, kur kumulatīvais Covid-19 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir zemāks par 25, kā arī no valstīm, kuras ir iekļautas Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstā. Valstu saraksts ir pieejams Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Pasažieriem, kas ieceļo Latvijā no valstīm, kur Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir virs 16, ir obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Visiem pasažieriem, ieceļojot Latvijā, ir jāaizpilda apliecinājums ar apņemšanos ievērot Latvijā noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un, ja nepieciešams, pašizolāciju. Attiecīgo veidlapu pasažieriem jāaizpilda un jānodod lidojuma laikā gaisa kuģa apkalpei vai lidostā pie izkāpšanas sektora.

Lidosta aicina pasažierus pirms aviobiļešu iegādes pārliecināties, vai lidojums nav plānots no/uz valsti, kura atrodas epidemioloģiski nedrošo valstu sarakstā. Tāpat lidosta atgādina, ka, plānojot doties ceļojumā, pasažieriem rūpīgi jāiepazīstas gan ar lidostas, gan aviokompānijas izvirzītajām epidemioloģiskās drošības prasībām, gan uzturēšanās ierobežojumiem galamērķa valstī.

Arī lidostā “Rīga” ir spēkā pastiprinātas epidemioloģiskas drošības prasības. Uzturoties lidostā “Rīga”, pasažieriem obligāti jānēsā sejas maska. Ieeja terminālī atļauta tikai pasažieriem ar iekāpšanas kartēm – sagaidītāji un pavadītāji terminālī uzturēties nevar. Lidosta aicina pasažierus ievērot distancēšanos tur, kur tas ir iespējams, kā arī regulāri mazgāt un dezinficēt rokas. Lai palīdzētu pasažieriem ievērot šīs prasības, lidostas terminālī ir izvietotas distancēšanās atzīmes, kā arī roku dezinfekcijas aparāti.

Jaunākie raksti

Maijā lidostā turpinājās pasažieru apgrozījuma pieaugums

Šī gada maijā lidostā "Rīga" apkalpoti 85,2 tūkst. pasažieru, par 8,3 reizēm vairāk nekā 2020. gada maijā un par 54,4 % vairāk...

Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija pārtop par multimodālu mobilitātes centru Baltijā

Turpinoties Rail Baltica būvniecības darbiem, ceturtdien, 17. jūnijā notika tiešsaistes diskusija, kurā Rail Baltica projekta ieviesēji, dzelzceļa un autotransporta nozares pārstāvji kopā...

airBaltic uzsāk lidojumus starp Rīgu un Neapoli

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2021. gada 18. jūnijā uzsāk regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Neapoli Itālijā. airBaltic izpilddirektors...

Vasaras saulgriežos gaidāmas izmaiņas apmēram 500 reģionālo autobusu maršrutu un piecās vilcienu līnijās

Līgo svētku laikā, no 2021. gada 23. līdz 27. jūnijam, kā arī 19. jūnijā, pārceltajā darbadienā, gaidāmas izmaiņas apmēram 500 reģionālo autobusu...

Saeima konceptuāli atbalsta ostu reformu

Saeima trešdien, 16. jūnijā, konceptuāli atbalstīja izmaiņas ostu likumā, kas paredz mainīt lielo ostu pārvaldības modeli, savukārt mazajām ostām - izvēlēties savu...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here