8 lielākās zirgu skriešanās sacīkstes pasaulē

Zirgu skriešanās sacīkstes ir visā pasaulē populārs sporta veids. Lai gan plaši iecienītas ir tīršķirnes zirgu skriešanās sacīkstes, var atrast arī citas sacīkstes, piemēram, lēkšanas sacīkstes un izturības sacīkstes.

Zirgu skriešanās sacīkstes ir aizraujošs un ātrs sporta veids, un izšķirošos mirkļus var palaist garām acumirklī. Ņemot vērā šī sporta veida popularitāti, par to ir liela interese un pat, piemēram, optibet piedāvā veikt likmes uz lielāko daļu no šiem pasaules mēroga notikumiem.

Lūk, 8 lielākie zirgu skriešanās sacīkšu notikumi, kurus varat apmeklēt.

1 – Epsomas derbijs

Epsomas derbijs notiek Sērrejā, Anglijā, un tajā piedalās tīršķirnes ērzeļi un kumeļi, kuri ir 3 gadus veci. Tas notiek Epsom Downs sacīkšu trasē, kas ir vairāk nekā 1,5 jūdzes gara. Trase atrodas kreisajā pusē, un tās segums ir kūdra.

Epsomas derbijs ir pazīstams kā Lielbritānijas bagātākās un prestižākās zirgu skriešanās sacīkstes. Tās notiek katru gadu jūnija pirmajā sestdienā.

Termins derbijs ir kļuvis populārs visā pasaulē, bet Epsomas derbijā pirmo reizi tika lietots 1780. gadā, kad tās tika atklātas.

2 – Kentuki derbijs

Kentuki Derbijs ir 1. pakāpes sacīkstes, kas notiek Luisvilā, Kentuki štatā, un tajās var piedalīties tīršķirnes zirgi, kuri ir 3 gadus veci.

Tās notiek Churchill Downs trasē, kas ir 1,25 jūdzes gara un katru gadu maija pirmajā sestdienā. Trases segums ir grunts. Tas ir pirmais posms no amerikāņu “Triple Crown” un ir pazīstams kā “ātrākās divas minūtes sportā”, “skrējiens pēc rozēm” un “aizraujošākās divas minūtes sportā”.

Kentuki Derbijs tika atklāts 1875. gadā, un tās ir visplašāk apmeklētās zirgu skriešanās sacīkstes Ziemeļamerikā.

3 – Belmont Stakes

Belmont Stakes ir 1. pakāpes sacīkstes, kas notiek Elmontā, Ņujorkas štatā, un tajās var sacensties tīršķirnes zirgi, kuri ir vecāki par 3 gadiem.

Tās notiek Belmont Park trasē, kas ir 1,5 jūdzes gara un katru gadu jūnija sestdienā. Trases segums ir grunts. Skrējiens ir pazīstams ar iesauku “Trešais Trīs kroņu dārgakmens”, “Skrējiens pēc neļķēm” un “Čempionu pārbaudījums”. Belmontas sacīkstes tika atklātas 1867. gadā.

4 – Preakness Stakes

Preakness Stakes ir 1. pakāpes sacīkstes, kas notiek Baltimorā, Merilendas štatā, un tajās var sacensties tīršķirnes zirgi, kuri ir vecāki par 3 gadiem.

Tās notiek Pimlico sacīkšu trasē, katru gadu maija trešajā sestdienā. Trases segums ir grunts. Tās ir Amerikas Trīskāršā kroņa vidējais posms, un pazīstamas ar iesauku “Skrējiens uz melngalvjiem zirnekļiem” un “Trīskāršā kroņa otrā pērle”. Tās tika atklātas 1873. gadā, un ir otrs visvairāk apmeklētais zirgu skriešanās skrējiens.

5 – Triumfa arkas balva (Prix de l’Arc de Triomphe)

Prix de l’Arc de Triomphe ir 1. grupas sacīkstes, kas notiek Parīzē, Francijā, un tajās var piedalīties tīršķirnes zirgi, kuri ir 3 gadus veci vai vecāki.

Tās notiek Longšampa sacīkšu trasē, kuras garums ir 1,5 jūdzes, un parasti tās notiek katru gadu oktobra pirmajā svētdienā. Trases segums ir kūdra. Sacensības tika atklātas 1920. gadā, un tās tiek uzskatītas par Eiropas prestižākajām sacīkstēm.

6 – Dubaijas Pasaules kauss

Dubaijas Pasaules kauss ir 1. grupas sacīkstes, kas notiek Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, un tajās var piedalīties tīršķirnes zirgi, kuri ir 3 gadus veci vai vecāki Dienvidu puslodē un 4 gadus veci vai vecāki Ziemeļu puslodē.

Tās notiek Meydan sacīkšu trasē, kas ir vairāk nekā 1 jūdzi gara, un tās notiek katru gadu marta pēdējā sestdienā. Trases segums ir grunts. Sacensības tika atklātas 1996. gadā.

7 – Diamond Jubilee Stakes

Diamond Jubilee Stakes ir 1. grupas sacīkstes, kas notiek Eskotā, Anglijā, un tajās var piedalīties tīršķirnes zirgi, kuri ir 4 gadus veci vai vecāki.

Tās notiek Askotas sacīkšu trasē 0,75 jūdzes garā celiņā. Trase ir taisna, un tās segums ir kūdra. Sacensības tika atklātas 1868. gadā, un tās notiek katru gadu jūnijā. Tās iepriekšējie nosaukumi ir All-Aged Stakes, Cork and Orrery Stakes un Golden Jubilee.

8 -The Grand National

The Grand National ir 3. pakāpes sacīkstes, kas notiek Liverpūlē, Anglijā, un tajās var piedalīties zirgi, kuri ir 7 gadus veci vai vecāki un kuriem BHA ir piešķīrusi 120 vai vairāk balles.

Tās notiek Aintrī sacīkšu trasē, un tās ir handikapa šķēršļu pakaļdzīšanās sacīkstes. Zirgi skrien 4 jūdzes un 2 apļu laikā pārlec 30 šķēršļus. Trases segums ir kūdra. Sacensības tika atklātas 1839. gadā, un kopš 1960. gada tās tiek pārraidītas Apvienotajā Karalistē.

Mediju materiāls

Jaunākie raksti

Skultes termināļa aktualitāte ir zudusi

Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa aktualitāte ir zudusi, un valsts atbalsts tā izveidei vairs nav nepieciešams. Tā trešdien, 6. decembrī, trešajā – galīgajā...

Lidostas “Rīga” trīs ceturkšņu peļņa – 5,3 miljoni eiro

Lidostas “Rīga” neto apgrozījums 2023. gada trīs ceturkšņos bija 54,5 miljoni eiro, kas ir par trešo daļu vairāk kā gadu iepriekš, un...

Eiropas Dzelzceļa līnijas: Tiesa ļauj slēgt līgumu par Rail Baltica pamattrases būvniecību

Otrdien, 28. novembrī, Administratīvā rajona tiesa ir noraidījusi iepirkumā zaudējušā pretendenta - Turcijas uzņēmumu apvienības "IC Ictas Insaat Sanayi Ve Ticaret A.S."...

airBaltic 2023. gada pirmajos deviņos mēnešos sasniedz rekordlielus ieņēmumus

Latvijas lidsabiedrības airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) kopā ar valdes locekļiem – finanšu direktoru Vitoldu Jakovļevu un operatīvās vadības...

airBaltic oktobrī pārvadā ievērojamu pasažieru skaitu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2023. gada oktobrī pārvadāja 424 800 pasažieru jeb par 28% vairāk nekā šajā pašā laika posmā pērn. Tādējādi pat pēc...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here