Kalvītis: Bez Krievijas gāzes iztikt nevarēsim

Nav bažu par gāzes nodrošināšanu Latvijā turpmākajos trīs mēnešos, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja “Latvijas gāzes” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Viņš skaidroja, ka ”Latvijas gāzes” portfelis ir nodrošināts turpmākajiem trim mēnešiem un uzņēmums jūtas komfortabli. Tāpat arī tiek strādāts, lai vasarā nodrošinātu gāzes iesūknēšanu nākamajai apkures sezonai.

“Mūsu gāzes apgādes sistēma ir būvēta no padomju laikiem. Tie savienojumi, ko pēdējos gados uzbūvējām gan ar Somiju, gan ar Poliju, dod teorētiskas iespējas apgādi diversificēt, bet, protams, iepriekšējos visos gados pamatā dabasgāze tika piegādāta no Krievijas,” sacīja Kalvītis.

“Tādu iespēju nepieļauju, ka mēs varētu nesaņemt gāzi. Vienā vai otrā veidā Latvija vasaras sezonā gāzi saņems. Mēs savu portfeli esam pilnībā nodrošinājuši. Bažas par to, ka varētu aptrūkties gāze līdz apkures sezonas beigām, nav. Gāzes ir pietiekami,” uzsvēra “Latvijas gāzes” valdes priekšsēdētājs.

Kalvītis arī piebilda, ka sašķidrinātās gāzes tirdzniecības apjomi ir daudz mazāki nekā ar cauruļvadu gāzi, tādēļ arī īsā laikā palielināt sašķidrinātās gāzes ražošanu nebūs iespējams. Tas nozīmē, ka bez Krievijas gāzes iztikt nevarēsim. “Fiziskie skaitļi ir nepielūdzami,” sacīja Kalvītis.

Viņš norādīja, ka nedēļas vidū tirgū bija iestājusies panika un cena uzkāpa, bet, ja nenotiks ārkārtas situācija, tirgum būtu jānomierinās, jo pie šādām gāzes cenām pasaule nevar funkcionēt: “Ārkārtas situācija būtu – kara paplašināšanās, nepanāktas vienošanās.”

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here