Sandors Līve iecelts par RB Rail AS padomes priekšsēdētāju

Sandors Līve (Sandor Liive), augstākā līmeņa vadītājs un uzņēmējs, iecelts par RB Rail AS padomes priekšsēdētāju. Kā padomes loceklis RB Rail AS viņš darbojas kopš 2020. gada novembra. Sandors Līve aizstāj Anrī Leimani, kurš turpmāk pildīs padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu. Katru gadu rotācijas kārtībā priekšsēdētāja amatu ieņem cits kopuzņēmuma dalībvalsts pārstāvis, 2021. gadā tas tiek nodots Igaunijai.

“Rail Baltica noteikti ir lielākais starpsavienojumu projekts kāds jebkad īstenots starp Baltijas valstīm. Projektam ir liela nozīme, padarot transporta nozari zaļāku un drošāku. Turklāt Rail Baltica būvniecība un ekspluatācija būs papildu izaugsmes katalizators Baltijas jūras reģionam,” sacīja Sandors Līve. “Rail Baltica panākumi lielā mērā ir atkarīgi no cilvēkiem, kas to īsteno. Līdz ar to Baltijas valstu kopuzņēmumam RB Rail AS nepieciešams kļūt par daudz pievilcīgāku darba devēju talantīgiem un motivētiem ekspertiem. Kā priekšsēdētājs padomes darba kārtībā par prioritāti izvirzīšu darbinieku piesaisti.”

Sandors Līve ir pieredzējis vadītājs un dinamisks uzņēmējs, kas darbojies vairākās nozarēs, tostarp enerģētikas, komunikāciju, būvniecības, zinātnes, finanšu un sociālo pakalpojumu nozarē. Sandoram Līvem ir plaša augstākās vadības pieredze, strādājot ar Eesti Energia, kur viņš deviņus gadus ieņēma uzņēmuma vadītāja amatu, pirms tam strādājot kā finanšu direktors. Viņš ir ieņēmis finanšu direktora amatu arī Tallinas ostā.

RB Rail AS padome sastāv no sešiem akcionāru ieceltiem un uz trim gadiem ievēlētiem locekļiem. Padomes uzdevums ir iecelt uzņēmuma valdes locekļus, izveidot un īstenot korporatīvās kontroles vidi un sniegt stratēģiskās vadlīnijas.

RB Rail AS padome sastāv no šādiem padomes locekļiem:

Igaunijas akcionāra izvirzīti: Ahti Kuningas, Igaunijas Ekonomikas un Komunikāciju ministrijas valsts sekretāra vietnieks, un Sandors Līve, neatkarīgais padomes loceklis.

Latvijas akcionāra izvirzīti: Ligita Austrupe, Latvijas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece, un Anrī Leimanis, neatkarīgais padomes loceklis.

Lietuvas akcionāra izvirzīti: Karolis Sankovskis, AB LTG INFRA izpilddirektors, un Romas Švedas, AB LTG valdes priekšsēdētājs.

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here