Gads Latvijas lielākajās ostās sācies ar kravu apgrozījuma pieaugumu

Latvijas ostās gads sācies ar pārkrauto kravu apjoma pieaugumu – kopumā gada pirmajā mēnesī ir pārkrauts 4,1 miljons tonnu kravu, kas ir par 10,3% vairāk nekā 2022. gada janvārī. Kravu apjoms janvārī, salīdzinot ar to pašu periodu pagājušogad, palielinājies Ventspilī un Liepājā, vienlaikus nedaudz samazinājies Rīgā.

Pastiprinoties Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju, nozare turpina strādāt, lai pielāgotos mainīgajai ģeopolitiskajai situācijai un rastu iespējas jaunu kravu piesaistei. Viens no virzieniem ir kravu saņemšana un nosūtīšana uz Āzijas valstīm – Kazahstānu, Uzbekistānu, Kirgizstānu, Tadžikistānu un Azerbaidžānu.

Kopējais kravu apgrozījuma palielinājums Latvijas ostās bijis pateicoties naftas produktu un labības kravu kāpumam. Naftas produktu kravu apgrozījums janvārī, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir pieaudzis par 47%, savukārt labības kravu apgrozījums par 21%.

Janvārī lielākais kravu apgrozījums, sasniedzot 1,8 milj. tonnas, joprojām ir Rīgas ostā, bet tas ir par 5,1% mazāk nekā 2022.gada janvārī. Rezultātus ietekmēja ogļu kravu kritums par 22,8%, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri.

Ventspils ostā janvārī kravu apgrozījums bija 1,6 milj. tonnas, kas ir palielinājums par 39,9%, salīdzinot ar aizvadītā gada pirmo mēnesi. Ventspils ostas kravu apjoma palielinājumu ietekmēja naftas produktu kāpums, kas Ventspilī pieaudzis par 74% un ievērojamais pieaugums rūdas kravu segmentā par 4,7 reizēm.

Arī Liepājas ostā gada pirmajā mēnesī kravu apgrozījums palielinājies. Salīdzinot ar pagājušā gada janvāri tas pieaudzis par 4,7%, pārkrautas 0,6 milj. tonnas kravu. Liepājas ostas kravu apjoma pieaugumu veicinājis ro-ro kravu apgrozījums, kas pieaudzis par 34,2% un kokmateriāli, kur vērojams ievērojams kāpums – vairāk nekā 2 reizes.

Latvijas mazajās ostās kopumā gads sācies ar nelielu kravu apjoma pieaugumu, kopējais kravu apgrozījums palielinājies par 3,7%, salīdzinot ar 2022.gada janvāri.

Gada pirmajā mēnesī dzelzceļa pārvadājumos vērojams kritums par 37,4%, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri. Pārvadājumu apjoma samazinājums skaidrojams ar ievērojamo minerālmēslu kravu samazinājumu par 95,9%, naftas produktu samazinājumu par 35,1% un ogļu kravu kritumu par 55,6%.

Foto: F64

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here