Lembergs: Lai novērstu Ventspils brīvostas nesaimniecisku rīcību, darbu sāk “Ventspils osta”

No šī gada 1. janvāra darbu uzsākusi Ventspils pašvaldības jaundibinātā iestāde “Ventspils osta” – tās mērķis būs nodrošināt Ventspils pilsētas pašvaldībai piederošo īpašumu pārvaldīšanu un investoru piesaisti.

Ventspils mērs Aivars Lembergs žurnālistiem atgādināja, ka pilsētas dome ir nodevusi Ventspils brīvostas pārvaldei valdījumā domei piederošu īpašumu 166 miljonu eiro vērtībā.

Neskatoties uz to, šobrīd Ventspils pilsētas dome vispār netiek iesaistīta Ventspils brīvostas pārvaldes darbā – tai nav zināmi, kādi lēmumi valdē tiek pieņemti un kādi līgumi tiek slēgti: “Viss tas tiek slēpts. Līdz ar to mums ir lielas bažas, ka Kristovskis izsaimniekos šos 166 miljonus eiro.”

“Ventspils ostas” uzdevums būšot nodrošināt šo īpašumu pārvaldīšanu, pārraudzību, efektīvu un pašvaldības interesēm atbilstošu izmantošanu, kā arī Ventspils brīvostas pārvaldei valdījumā nodotās mantas pārraudzību pašvaldības interesēs.

Tāpat bažas radot arī valdības plāns likvidēt Ventspils brīvostas pārvaldi un tās funkcijas nodot kapitālsabiedrībai “Ventas osta”, kurai, pēc likuma, dome savu īpašumu nedrīkst nodot: “Tā kā šogad gaidāma vēl viena kolīzija, ja valdība pildīs savu publiski pausto.”

Politiķis uzsvēra, ka tāpat “Ventspils ostas” uzdevums būs parūpēties arī par jaunu investoru piesaisti. “Tās uzdevums būs piesaistīt investorus – iespēju attīstīt ražošanu un uzņēmējdarbību, neizmantojot Ventspils brīvostu kā slinku, neefektīvu, nekompetentu un riskantu starpnieku. Līdz ar to arī procedūras ar investoriem būs daudz vienkāršākas un saprotamākas,” norādīja Lembergs.

Foto: F64

Anete Jansone
Anete Jansone
Tranzītbizness.lv

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here