Lembergs: Valsts kapitālsabiedrība “Ventas osta” mulsina vairāk kā pašvaldības izveidotā “Ventspils osta”

Kamēr pašvaldības iestāde “Ventspils osta” strādā pie investoru piesaistes un domei piederošo īpašumu uzraudzības, valdības izveidotā “Ventas osta” tikai izsaimnieko līdzekļus, žurnālistiem pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Ventspils brīvostas pārvaldnieka Andra Purmaļa izteikumus, ka Ventspils pilsētas domes izveidotā “Ventspils osta” musina investorus un ostas uzņēmumus, Lembergs pauda, ka neredz citu iespēju, kā nodrošināt, lai brīvostas pārvaldījumā nodotie domes īpašumi netiek izsaimniekoti.

“Ja viņš [Purmalis] iepazītos ar Ventspils brīvostas pārskatu, tad viņš redzētu, ka Ventspils pilsētas dome brīvostai valdījumā ir nodevusi domei piederošu īpašumu 166 miljonu eiro apmērā, bet diemžēl šobrīd domei nav ne mazākā priekšstata un iespējas kontrolēt to, ko ar šiem īpašumiem dara pārvalde. Līdz ar to, lai nepieļautu pašvaldību īpašumu izsaimniekošanu, izveidota iestāde “Ventspils osta”,” norādīja Lembergs.

Viņš skaidroja, ka iestādes uzdevums būs Ventspils pilsētas pašvaldībai piederošo un piekrītošo īpašumu pārvaldīšana, pārraudzība, efektīva un pašvaldības interesēm atbilstoša izmantošana, kā arī Ventspils brīvostas pārvaldei valdījumā nodotās mantas pārraudzība pašvaldības interesēs.

“Purmaļa kungam var būt jautājumi, un mēs uz tiem atbildēsim. Protams, viņam var būt iespēja paust savu viedokli un viņš var būt citās domās, bet es neredzu iespēju, kā var apsaimniekot 166 miljonu eiro vērtu mantu bez šādas iestādes,” piebilda politiķis.

Vienlaikus viņš atzina, ka kapitālsabiedrības “Ventas osta” izveidošana gan var mulsināt: “Bez smadzenēm ir tie bordāni un linkaiti, kas izveidoja “Ventas ostu”. [..] Tur vesela rinda saņem naudu, ieņemot amatus un neko nedarot.”

Foto: F64

Jaunākie raksti

Salacgrīvas dome draud vērsties Eiropas Komisijā, ja satiksmes ministrs nedos naudu Salacas tilta remontam

Salacas tilts Salacgrīvā jau vairākus gadus atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Rudenī veiktā izpēte liecina – vai nu nekavējoties jāveic remonts, vai arī...

2020. gadā būtiski samazinājās starptautiskie kravu pārvadājumu

2020.gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu samazinājušies par 14,2 %, bet ostās – par 28 %,...

Pērn būtiski samazinājās pasažieru pārvadājumi

2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu Covid-19 ietekmē būtiski samazinājušies pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vita Anda Tērauda: “Rail Baltica” projektam nedrīkst samazināt finansējuma apjomu

Latvijai kā Kohēzijas fonda saņēmējvalstij ir svarīgi, lai finansējuma pieejamība "Rail Baltica" projektam būtu pēc iespējas lielāka un termiņi tā apguvei –...

airBaltic kā viena no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē izmēģinās IATA Travel Pass

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir starp pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma Travel Pass...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here