Lembergs: Ventspils brīvostai, kļūstot par kapitālsabiedrību, jārēķinās, ka ES finansējums samazināsies

Izveidojot valsts kapitālsabiedrību Ventspils ostu pārraudzībai jārēķinās arī ar mazāku Eiropas Savienības (ES) atbalstu, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs atgādināja, ka Ventspils brīvostas pārvalde periodā no 2007.- 2020. gadam ir piesaistījusi Eiropas Savienības struktūrfondu naudu Kohēzijas fonda finansētiem projektiem 131 miljonu eiro vērtībā. “No visām investīcijām 95 miljoni eiro bija Eiropas Savienības nauda, un tikai 36 miljoni eiro – pašas brīvostas nauda,” norādīja politiķis.

Viņš norādīja, ka Ventspils brīvostas pārvaldei pārtopot par kapitālsabiedrību, ES līdzekļus būs iespēja saņemt tikai 50% apmērā, bet nākotnē – 35% apmērā. “Līdz ar to, lai realizētu tos pašus projektus, kas Ventspils ostā realizēti par ES struktūrfondu naudu, ja tā būtu bijusi kapitālsabiedrība, būtu jārealizē ieguldot par 36 miljoniem eiro vairāk brīvostas naudas, nekā tas bija līdz šim,” skaidroja Lembergs.

“Kurš variants izdevīgāks? Linkaits, Bordāns un Kariņš saka – jo vairāk pašiem ir jāmaksā un mazāk ir Eiropas Savienības nauda, jo tas izdevīgāk. Kā jūs domājiet? Tāda ir viņu loģika,” sacīja Lembergs, turpinot, ka “Bet kāds ir mērķis? Nesaņemt Eiropas Savienības naudu un nerealizēt investīcijas projektus. Labs mērķis? Virzīts uz attīstību?”

Viņš to nosauca par bezsmadzeņu pieeju, kuru pamatā ir viens mērķis – izsaimniekot un pārdot Latvijas nacionālo bagātību – Ventspils, Rīgas un Liepājas ostu.

Kā zināms, lielo ostu pārveide par kapitālsabiedrībām varētu notikt 2021. gada otrajā pusē.

Foto: F64

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here