Levits: Transporta un loģistikas nozare ir ievērojamu pārmaiņu priekšā

Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Jāni Vitenbergu. Valsts prezidents tikšanās laikā vērsa uzmanību uz Satiksmes ministrijas nopietno atbildību turpmākajos gados veicināt transporta un loģistikas nozares transformāciju. Pārmaiņas sagaidāmas gan tādēļ, ka nepieciešama oglekļa emisiju straujāka samazināšana, gan nozares uzņēmumu, tai skaitā valsts kapitālsabiedrību, biznesa modeļa maiņas dēļ.

E. Levits norādīja: “Mums jāveicina ražošanas attīstība, īpaši ostās, un mūsu uzņēmumiem kopumā veiksmīgāk jāieņem vieta Eiropas produktu vērtību ķēdēs, lai atbalstītu transporta un loģistikas nozares.”

Tāpēc īpaši svarīgs ir Rail Baltica projekts un tā ātrāka pabeigšana, kas veicinās Ziemeļu un Dienvidu ekonomiskā koridora attīstību Baltijas valstīs, uzsvēra Valsts prezidents. Projekts šobrīd ieguvis arī drošības dimensiju, tādēļ būtu steidzami jārisina jebkuri jautājumi, kas kavē projekta virzību.

Sarunā tika minēta arī nepieciešamība stiprināt nacionālās aviosabiedrības airBaltic pozīcijas Baltijas un Skandināvijas reģionā, jo tā dod mūsu ekonomikai stratēģisku priekšrocību.

Valsts prezidents ar J. Vitenbergu pārrunāja arī Latvijas kopējo dzelzceļa infrastruktūras attīstību, tai skaitā pasažieru pārvadājumus un jauno elektrovilcienu piegādes.

Sarunas laikā satiksmes ministrs pauda atbalstu nodomam par Klimata un enerģētikas komitejas veidošanu Ministru kabinetā, lai tiktu koordinēta klimata politika starp emisiju ietilpīgajām zemkopības un satiksmes nozarēm un Klimata un enerģētikas ministriju.

Nobeigumā tika apspriests Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāns un investīcijas, ko plānots novirzīt Rīgas un Pierīgas mobilitātes attīstībā.

Foto: Valsts kanceleja

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here