Pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, jauniešiem ir svarīgas ērtības

Satiksmes ministrija (SM) veiktajā aptaujā, kas īstenota jauniešu festivāla “Kopums” laikā, noskaidrots, ka jaunieši, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, visvairāk novērtē ērtības, tostarp piemērotus maršrutus un komfortablus ar jaudīgu bezmaksas WiFi pieslēgumu, velo stiprinājumiem, tualetēm un gaisa kondicionieriem aprīkotus transportlīdzekļus.

Jauniešu sniegtās atbildes rāda, ka būtiskākais aspekts, lai tie ikdienā vairāk pārvietotos ar sabiedrisko transportu, ir piemēroti un ērti maršruti (33% atbilžu). Kā otro būtiskāko aspektu jaunieši norādīja komfortablus vilcienus un autobusus (27% atbilžu). Rūpes par vidi kā motivāciju norādījuši 20% respondentu, savukārt vienuviet pieejami dažāda sabiedriskā transporta veidi un bezmaksas auto stāvvieta ir svarīgi vien 17% jauniešu.

Jaunieši ir tā iedzīvotāju grupa, kas ikdienā ar sabiedrisko transportu pārvietojas biežāk nekā pieaugušie, kam ir iespēja pārvietoties ar privātajām automašīnām. Tāpēc jauniešu ikdienas gaitās piemērotiem sabiedriskā transporta maršrutiem un ērtībām ir lielāka nozīme. Tas ir secināms, salīdzinot jauniešu sniegtās atbildes ar šī gada maijā SM veiktās aptaujas rezultātiem, kurā iedzīvotāji norādījuši, ka ikdienā pārvietoties ar sabiedrisko transportu motivētu vienuviet pieejami dažāda sabiedriskā transporta veidi un bezmaksas auto stāvvieta (50% atbilžu). Šis aspekts jauniešu vidū ir norādīta kā vismazāk svarīgs.

Sagaidāms, ka Atveseļošanas fonda (AF) ietvaros uzsāktā Rīgas un Pierīgas sabiedriskā transporta sistēmas zaļināšanas reforma un citi Eiropas Savienības fondu finansēti projekti transporta jomā, t.sk., jaunu mūsdienīgu sabiedriskā transporta līdzekļu iegāde, ilgtermiņā veicinās ikdienas pārvietošanās paradumu maiņu un tuvinās Latviju Eiropas zaļo mērķu sasniegšanai.

Lai veicinātu jauniešu izpratni par ilgtspējīgu mobilitāti – drošu, videi draudzīgu un ērtu pārvietošanos, SM ar “Ilgtspējīgas mobilitātes pieturu” piedalījās jauniešu festivālā “Kopums”, kas notika 12.augustā Bauskā. SM sadarbojoties ar “Ceļu satiksmes drošības direkciju” un “Latvijas Dzelzceļš”, festivāla laikā jauniešus aicināja iesaistīties izzinošās un izglītojošās aktivitātēs. Dalība jauniešu festivālā “Kopums” un aptauja īstenotas ar Tehniskās palīdzības finansējuma atbalstu Satiksmes ministrijai kā Eiropas Savienības fondu atbildīgajai iestādei Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gada plānošanas periodā.

SM aptaujā piedalījās 221 jaunietis. Savukārt SM aptaujā š.g. maijā, ko veica uzņēmums Norstat, piedalījās 1004 respondenti.

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here