Visi vilciena reisi maršrutā Rīga–Gulbene tiks izpildīti visu gadu

Šodien, 17. septembrī, Sabiedriskā transporta padome lēma, ka vilciena maršrutā Rīga–Gulbene reiss, kas Rīgā sestdienās tiek uzsākts plkst.8.01 un Gulbenē – plkst.18.11, tiks nodrošināts visu gadu (līdz šim abiem reisiem tika noteikta sezonalitāte vasaras periodā). Tāpat tika lemts uz eksperimenta laiku – četriem mēnešiem – atklāt jaunu maršrutu Daugavpils–Līvāni, kurā tiks nodrošināti divi vakara reisi, kā arī atklāt jaunu reisu no Ķekavas līdz Rīgai. Sabiedriskā transporta padome, izvērtējot eksperimentālo reisu rezultātus maršrutā Nr.5526 Aizkraukle–Ērberģe un Nr.6337 Skrunda–Nīkrāce, pieņēma lēmumu tos saglabāt arī turpmāk.

Kopš 2021. gada 1. jūnija maršrutā Rīga–Gulbene nedēļas nogalēs tiek nodrošināti pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu. Sākotnēji reiss, kas Rīgā sestdienās tiek uzsākts plkst.8.01, bet Gulbenē – plkst.18.11, bija sezonāls un tika izpildīts no 1. jūnija līdz 26. septembrim, bet, izvērtējot pasažieru skaitu abos reisos, tika pieņemts lēmums tos nodrošināt visu gadu. Līdz šim vidējais pārvadāto pasažieru skaits reisā no Rīgas līdz Gulbenei bija 75 pasažieri, bet no Gulbenes līdz Rīgai – 73; atsevišķos reisos pasažieru skaits sasniedza līdz pat 150. Ņemot vērā, ka ziemas periodā gaidāms pasažieru skaita samazinājums, plānots, ka nākamā gada jūlijā jautājums tiks skatīts atkārtoti. Vilciens, kas no Rīgas piektdienās izbrauc plkst.19.01 un svētdienās – plkst.12.01, bet no Gulbenes sestdienās – plkst.6.43 un svētdienās – 15.45, arī turpmāk kursēs visa gada garumā.

Lai iedzīvotāji vakarpusē varētu nokļūt no Daugavpils Serguntā, Nīcgalē un Līvānos (un otrādi), uz eksperimenta laiku tiks atklāts jauns maršruts Nr.7014 Daugavpils–Līvāni. Plānots, ka reiss Daugavpils autoostā darbadienās tiks uzsākts plkst.18.30, bet pieturā Līvāni – plkst.20.30. Četru mēnešu ilgā laika periodā izvērtējot pasažieru skaitu, tiks pieņemts lēmums par to iekļaušanu kopējā maršrutu tīklā.

Ņemot vērā, ka rīta stundās ir palielinājies pasažieru skaits reisos, kas tiek izpildīti no Ķekavas līdz Rīgai, maršrutā Nr.6844 Rīga–Valdlauči–Pļavniekkalns–Ķekava tiks atklāts jauns reiss. Plānots, ka autobuss no pieturas Ķekavas ciems darbadienās izbrauks plkst.6.50.

Šā gada vasarā tika atklāti eksperimentālie reisi maršrutā Nr.5526 Aizkraukle–Ērberģe un Nr.6337 Skrunda–Nīkrāce, un, izvērtējot to rezultātus, pieņemts lēmums tos iekļaut kopējā maršrutu tīklā. Tādējādi maršruta Aizkraukle–Ērberģe reiss, kas pieturā Ērberģe trešdienās tiek uzsākts plkst.9.35, bet Aizkraukles autoostā – 13.45, tiks izpildīts visu gadu. Savukārt maršruta Skrunda–Nīkrāce reisā kas Skrundas autoostā trešdienās tiek uzsākts plkst.7.20, bet pieturā Nīkrāce – plkst.17.01, tiks iekļauta pieturā Tukuma dzirnavas un Pagastmāja (pasažieru apmaiņa nenotiks pieturā Bērzkrogs, Zemgaļi un Nīkrāces pagrieziens). Pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās autobuss brauks pa ierasto maršrutu.

Autotransporta direkcija vēl informēs detalizētāk par izmaiņām minētajos autobusu maršrutos.

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here