Deviņos mēnešos Covid-19 ietekmē joprojām mazāk pasažieru nekā gadu iepriekš

2021. gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar 2020. gada deviņiem mēnešiem samazinājās pasažieru pārvadājumi visos transporta veidos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2021. gada deviņos mēnešos ar sauszemes pasažieru transportu pārvadāja 95,2 milj. pasažieru, par 18,6 % mazāk nekā 2020. gada deviņos mēnešos.

Ar dzelzceļa transportu pārvadāja 8,3 milj. pasažieru, par 19,1 % mazāk. Pasažieru pārvadājumi iekšzemē samazinājās par 18,9 %, bet starptautiskajos pārvadājumos – par 86,4 %.

Ar regulāras satiksmes autobusiem pārvadāja 54,5 milj. pasažieru, kas ir par 18,5 % mazāk kā gadu iepriekš. Iekšzemes maršrutos pasažieru skaits samazinājās par 18,4 %, bet starptautiskajos maršrutos – par 59,7 %.

Ar tramvajiem un trolejbusiem pārvadāja 32,4 milj. pasažieru, samazinājums par 18,9 %.

Vislielākā Covid-19 pandēmijas ietekme uz sauszemes pasažieru pārvadājumiem bija 2021. gada 1. ceturksnī, kad pasažieru skaits samazinājās par 51,8 %. Situācijai uzlabojoties, 2. ceturksnī pasažieru pārvadājumi pieauga par 45,5 %. 3. ceturksnī pasažieru skaits samazinājās par 11,5 %.

Šī gada deviņos mēnešos ar prāmjiem Latvijas ostās iebrauca un no ostām izbrauca 181 tūkst. pasažieru, kas ir par 56,4 % mazāk nekā 2020. gada deviņos mēnešos. Rīgas pasažieru ostā prāmju satiksme bija slēgta, Ventspils ostā pasažieru apgrozījums bija 148,2 tūkst. pasažieru, pieaugums par 29,6 %, bet Liepājas ostā – 32,8 tūkst. pasažieru, par 38,2 % vairāk nekā gadu iepriekš.

Covid-19 pandēmijas ietekmē prāmju pasažieru pārvadājumi 1. ceturksnī samazinājās par 72,6 %. 2. ceturksnī, strauji pieaugot pasažieru skaitam prāmju pārvadājumu līnijās Ventspils un Liepājas, ostā, kopējais pārvadāto pasažieru skaits pieauga par 22,6 %. 3. ceturksnī pasažieru apgrozījums prāmju līnijās samazinājās par 61 %.

Lidostā “Rīga” ielidoja un no tās izlidoja 1,4 milj. pasažieru, kas ir par 21,2 % mazāk salīdzinājumā ar 2020. gada deviņiem mēnešiem.

Jaunākie raksti

Lidosta “Rīga” iegādāsies modernu sprāgstvielu atklāšanas sistēmu rokas bagāžas pārbaudei

Turpinot drošas un videi draudzīgas lidostas infrastruktūras attīstības projektus, lidosta “Rīga”, izmantojot ES Kohēzijas fonda finansējuma ietaupījumu, iegādāsies jaunu sprāgstvielu atklāšanas sistēmu...

Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” arī šajā gadā plāno strādāt ar ievērojamiem zaudējumiem

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" arī šajā gadā plāno strādāt ar ievērojamiem zaudējumiem, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" apliecināja "airBaltic"...

Sākta pirmā jaunā elektrovilciena pārvietošana uz Latviju

Šonedēļ ir sākta pirmā elektrovilciena, ko “Škoda Group” uzņēmums “Škoda Vagonka” a.s. ražo AS “Pasažieru vilciens”, pārvietošana uz Latviju.

Pirmajā konkursa kārtā par deviņu jaunu akumulatoru bateriju elektrovilcienu piegādi pieteikušies trīs kandidāti

Šonedēļ noslēdzās atklāta konkursa pirmā kārta par jaunu pasažieru pārvadāšanai paredzētu akumulatoru bateriju elektrovilcienu piegādi. Konkursā pieteicās trīs kandidāti – “Construcciones y...

2021. gads radīja nebijušus izaicinājumus pasažieru pārvadājumu nodrošināšanā

“Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa: “2021. gadā turpinājās COVID-19 pandēmija, kas radīja nebijušus izaicinājumus pasažieru pārvadājumu nodrošināšanā, jo bija jānodrošina, gan...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here