Ogre lūdz valdību izsludināt ārkārtas situāciju

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 1. septembrī deputāti vienbalsīgi nolēma: pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju Ogres novadā saistībā ar kritisko situāciju sabiedriskā transporta nodrošināšanā Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Ārkārtas sēdē Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis skaidroja, ka lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu ir saistīts ar sabiedriskā transporta pakalpojumiem Ogres novadā.

“Situācija ir bēdīga. Šodien nedaudz pirms plkst.7.00 es saņēmu ziņu no Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Induļa Trapiņa, kurš vēlējās izbraukt ar jaunā maršruta autobusu, kas savieno Turkalni, Tīnūžus, Ikšķili ar Ogri, ka autobuss nekursēja,” ziņoja E.Helmanis. Priekšsēdētājs atgādināja, ka Ogres novada pašvaldība ir vērsusies Satiksmes ministrijā, kas atbild par sabiedriskā transporta nodrošināšanu, ar lūgumu sakārtot šo jomu, bet uzlabojumu nav un arī atbilde nav saņemta. “Šobrīd Satiksmes ministrija Ogres novadā nenodrošina sabiedriskā autobusa pakalpojumus, mūsu cilvēki nevar ar tiem rēķināties. Uzskatu, ka tas ir valsts apdraudējums, jo valsts nepilda savas funkcijas. (..) Ja tā turpināsies, cilvēki pārstās izmantot sabiedrisko transportu, maršruti tiks slēgti,” kritisko situāciju iezīmē E.Helmanis, uzsverot, ka tas neveicinās, tieši pretēji – samazinās cilvēku vēlmi dzīvot novada pagastos, lauku apvidos, kur palielināsies pamesto viensētu skaits, lai gan pašvaldība pēdējo gadu laikā ir aktīvi strādājusi un pieņēmusi vairākus lēmumus, kas saistīti ar attīstību novada lauku apvidos.

Priekšsēdētājs skaidroja, ka ar šo ārkārtas sēdes lēmumu dome vēršas pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un valdības izsludināt ārkārtējo situāciju un ka lēmums nav saistīts tikai ar šī rīta nenotikušo reisu, bet ar daudziem gadījumiem pēdējā mēneša laikā – dienā atceltiem līdz gandrīz 40 reisiem, kuru rezultātā cilvēki, tostarp 80 gadus veci novada iedzīvotāji nav varējuši nokļūt pie ārstiem, pie kuriem pierakstījušies pirms vairākām nedēļām un līdz pieturvietai mērojuši vairākus kilometrus garu ceļu, kavētiem darba laikiem; ar autobusu šoferu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kuru rezultātā pasažieri cietuši avārijā vai guvuši traumas; visbeidzot ar situāciju, kad skolēni tiek atstāti ceļa malās un netiek uz skolu, turklāt vairākumā gadījumu par atceltajiem reisiem nemaz nav informācija “Liepājas autobusu parka” mājaslapā!

“Vai tādu pakalpojumu jūs vēlaties nodrošināt? Mēs to vairs nevaram ciest, tā ir ņirgāšanās par Ogres novada iedzīvotājiem un apdraud mūsu novada iedzīvotāju drošību, pat dzīvību,” sašutumu pauda E.Helmanis, piebilstot, ka šorīt, lai nodrošinātu bērnu nokļūšanu uz Zinību dienas pasākumiem novada izglītības iestādēs, tika organizēts pašvaldības transports.

I.Trapiņš piebilda, ka šī situācija veicina iedzīvotāju neuzticību un, ja arī sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs mainīsies, tad būs jāiegulda liels darbs, lai šo uzticību atgūtu. Viņš arī atklāja, ka pirms jaunā autobusu maršruta uzsākšanas vēlējies pārliecināties, ka tas patiešām tiks nodrošināts un nekas nav liecinājis par to, ka autobuss šorīt nekursēs. “Satiksmes ministrija un tās pakļautībā esošā iestāde netiek galā ar šiem jautājumiem, uzticības vairs nav,” sašutumu pauda I.Trapiņš, aicinot kolēģus balsot par sagatavoto lēmumprojektu.

Sēdē viedokli pauda arī deputāte Dace Kļaviņa, kura atbalstīja ieceri vērsties ar visiem iespējamiem līdzekļiem pret šo, viņasprāt, noziedzīgo rīcību, uzsverot, ka šis ir jautājums arī par bērnu drošību, īpaši šobrīd, kad sācies jaunais mācību gads, tas skar veselības aprūpes institūcijas, iedzīvotāju darba vietas, izglītības iestādes. “Atbalstu maksimāli iespējamo tiesisko instrumentu izmantošanu, lai situāciju ātrāk atrisinātu,” sacīja D.Kļaviņa.

Jaunākie raksti

Lembergs: “Rail Baltic” projektam jau vajadzēja būt pabeigtam, bet tā vietā ir risks, ka to nepabeigs vispār

Pastāv risks, ka dzelzceļa projektu "Rail Baltica" varētu arī nepabeigt, norādīja partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rīgas lidosta pērn strādājusi ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu

RIX Rīgas lidosta 2023. gadu noslēgusi ar 1,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,3 miljoniem jeb 4,6 reizes vairāk nekā gadu...

Valsts prezidents aicina nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību

27. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai runātu par aktuālajiem ar satiksmes nozari saistītajiem...

AS prasa Siliņai skaidrot “Rail Baltica” projekta reālos apjomus, finansējumu, nodošanas termiņus un pārvaldību

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan...

Gada sākumā pieaug apgrozījums atsevišķās ostās un kravu segmentos; vienlaikus kopējais kravu apjoms samazinājies

2024. gads Latvijas ostās sācies ar kopējo pārkrauto kravu apjoma samazinājumu, taču vērojams apgrozījuma pieaugums atsevišķos segmentos – labības, koksnes šķeldas un...

Līdzīgi raksti

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here